Скульптурний монумент-образ засновнику Житомира 884 року - "Животомиру". Відхилений

Автор проекту
Владислав Володимирович Бялецький
Владислав Бялецький
Категорія
Інше
Код
86

Короткий опис

Метою проекту відтворити первинне Житомира на Замковій Горі в образі першого поселенця, з роду і образу якого засвідчився у 884 році перед руським варягом Олегом (на прізвисько Віщий), і проголошенною ним Руссю раннє Поліське поселення пращурів житомирян.

Район

Адреса

м. Житомир, парк скверу на Замковій Горі.

Бюджет на реалізацію

999 000 грн.
Розрахунок бюджету

Опис

Мета проекту

Засвідчити для житомирян та Житомира древність нашого міста в Україні та Європі, яку черпає з древньої минувшини Київської Русі (Праукраїнської).

Загальнодоступність

Так

Доступний для житомирян та гостей міста, як центр заповідника "Житомир - 1100" на Замковій Горі.

Користувачі

Доступний усім верствам населення.

Проблема

Недостатня обізнаність житомирян про минуле міста, зокрема - пори його заснування.

Пропоноване рішення, щодо розв’язування проблеми і його обґрунтування

Встановлення монументального образу розкриває пору і час Житомира і житомирян у вказаному ранньому середньовіччі нашого краю. Монумент слугуватиме проведенню біля нього житомирянами щорічних свят Днів міста Житомира, з образом якого буде формуватися у житомирян і гостей міста уява про Житомир, пори 884 року.

План заходів з реалізації проекту

Визначити скульптора, який в натурі виконає авторське замовлення, згідно представленого авторського проекту підтриманого житомирянами, за картонами і ескізом автора.

Опис проекту

Монумент- образ являтиме собою 3-х метрову скульптуру воїна -дружинника (пори Русі 884 року), який обособлюватиме засновника Житомира (884-908 рр.). Скульптура окована міддю, яка гарно буде поєднуватиметься з каменем-брилою (пам’ятного знаку архітектора Перевозника П. А.) встановленого у 1984 році з нагоди відзнаки Житомиру 1100- річчя міста.

Фото / схеми / креслення / тощо