Перевірка дощових (зливових) каналізаційних мереж міста. Брав участь

Автор проекту
Анатолій Васильович Добринський
Анатолій Добринський
Категорія
ЗЕЛЕНЕ МІСТО
Код
80

Короткий опис

Активізація будівництва суттєво збільшує ризики незаконних "врізок" громадян та підприємств до дощових каналізаційних мереж, що спричинює значну шкоду річкам та погіршує екологічну ситуацію в місті. Пропоную провести аудит та перевірку всіх мереж дощових каналізацій міста та ліквідувати місця незаконних приєднань.

Район

Адреса

місто Житомир

Бюджет на реалізацію

1 000 000 грн.
Розрахунок бюджету

Опис

Мета проекту

Покращення екологічної ситуації в місті. Очищення річок Камянка, Тетерів, Крошенка від стоків самовільноприєднаних громадян та підприємств.

Загальнодоступність

Так

Проект розрахований повністю на всіх жителів міста.

Користувачі

Результатом проекту стане покращення чистоти місцевих річок. Крім цього, виконаний проект буде показовим для майбутніх порушників.

Проблема

Наразі проблема полягає в значній кількості самовільних приєднань до дощової (ливневої) каналізації міста. Фактично, побутові стоки потрапляють в річки через дощову каналізацію без будь-якого очищення. Цілі мікрорайони новобудов, які будуються поруч з магістралями дощових каналізацій, здійснюють самовільне приєднання.

Пропоноване рішення, щодо розв’язування проблеми і його обґрунтування

Рішення проблеми полягає в здійсненні заходів щодо перевірки незаконних підключень, усунення незаконних "врізок", регулярного моніторингу стану дощових каналізацій. Регулярні (раз на три роки) ретельні перевірки ливневих каналізацій забезпечать попередження незаконних врізок. Роботи щодо перевірок та усунення порушень може виконувати КП Водоканал, тобто, фактично, кошти залишаться в межах бюджету місцевих підприємств. Роботи щодо незалежного аудиту та моніторингу можуть здійснювати місцеві громадські організації та активісти за погодженням.

План заходів з реалізації проекту

1) Аудит існуючої мережі ливнево-дощових каналізацій та можливих шляхів перевірки. 2) Формування переліку виконавців, контролерів та інших учасників проекту. 3) Розрахунок бюджету проекту. 4) Фактичне виконання проекту. 5) Моніторинг результатів, включаючи повторення усіх заходів та самого проекту кожні три роки.

Опис проекту

Детальний опис проекту включаючи кошторис може бути сформовано після обговорення з профільними підрозділами Житомирської міської ради.